Makov znak Obec Makov

Úvod > Obec > Aktuality > Podvodníci oprášili legendu "VNUČKA"

Podvodníci oprášili legendu "VNUČKA"

Datum konání:
28.8.2015

SVITAVSKO - Seniorka uvěřila lžím po telefonu. Policie VARUJE!!!

Seniorka z Litomyšle měla v úterý 18. srpna 2015 dopoledne telefonát. Ženský hlas na druhém konci se nepředstavil, leč stačila jen dvě slova: „AHOJ BABI“ k tomu, aby se seniorka sama zeptala. „To jsi ty ….? Na to FALEŠNÁ vnučka okamžitě zareagovala a navíc měla na seniorku naléhavou prosbu, kterou v průběhu několika dalších telefonátů urgovala. Nutně prý potřebovala půjčit finanční hotovost na automobil, což mělo být překvapení pro jednoho ze členů rodiny. Proto měla být půjčka utajena přede všemi. Jelikož si dotyčná na telefonu ale nemohla peníze vyzvednout sama, poslala svého kamaráda, který již čekal na ulici před domem. Samozřejmě, že se seniorka zdráhala vydat někomu neznámému nemalou finanční hotovost a proto se stala svědkem sehraného divadla, kterému nakonec uvěřila.

Až po pár hodinách prohlédla. Sama zavolala vnučce a ta ji ujistila, že ona by po babičce peníze nežádala a už vůbec ne takto, po telefonu!!!

Popis muže, který si převzal nemalou finanční hotovost:

Hledáme muže světlé pleti ve věku mezi 30 – 40 lety. Mohl být vysoký asi 170 centimetrů, střední postavy. Měl kulatý, hladce oholený obličej. Měl světlé tříčtvrteční kalhoty, tmavé tričko s krátkým rukávem a límečkem. Rukávy i límeček měly světlé lemování. Na prsou i boku mělo tričko nezjištěné nápisy. Na hlavě měl hledaný kšiltovku tmavé barvy.

Policie radí seniorům

Než někomu cizímu vydáte peníze, sami si zavolejte příbuzným a ověřte si, zda právě Vás si podvodníci nevyhlédli jako další oběť!!!

Vyhledat

25. 6. Ivan